Hlavná stránka

Vyhlásenie štrajkovej pohotovosti pre mestá a obce na Slovensku Združením miest a obcí Slovenska

Nedeľa, 22 máj 2022

Z dôvodu štrajkovej pohotovosti vyhlásenej na 32. mimoriadnom sneme ZMOS-u (Združenia miest a obcí Slovenska), do ktorej sa zapájajú mestá a obce Slovenska vrátane obce Nededza, v dňoch 19.05.2022 - 30.06.2022 bude na obecnom úrade zvesená obecná zástava.
Týmto obec vyjadruje podporu myšlienke štrajku, aby nedošlo k zníženiu finančných prostriedkov pre obce a mestá samotné vo výške cca. 618 miliónov EUR pre rok 2022 a 2023.

 

Duel SP 21 Ing. Peter Weber versus PhDr. Peter Vajda

Nedeľa, 22 máj 2022

Spôsobí zvyšovanie cien a energií a krátenie podielových daní samosprávam problémy? Budú musieť obce a mestá vypínať verejné osvetlenie, či zatvárať škôlky?. V Dueli SP 21 o uvedenej situácii diskutovali Ing. Peter Weber, podpredseda Žilinského samosprávneho kraja, poslanec MZ v Bytči a PhDr. Peter Vajda, predseda odbornej sekcie Rady ZMOS pre energetiku, starosta obce Nededza. Link na DUEL SP21 nájdete tu.

Novela zákona o miestnych daniach - schátrané stavby

Pondelok, 16 máj 2022

Bratislava - 12. mája 2022 - Združenie miest a obcí Slovenska dáva v rámci Komunálneho Spravodajcu do pozornosti Komentár k novele zákona o miestnych daniach – schátrané stavby. Komunálny Spravodajca je k dispozícii tu.

Komunálny spravodajca zameraný na Aktuálnu judikatúru pre obce a mestá

Nedeľa, 27 február 2022

Komunálny spravodajca zameraný na Aktuálnu judikatúru pre obce a mestá - tu.

Klub komunálnej politiky - Regina Stred (streda 3.11.2021)

Utorok, 25 január 2022

PhDr. Peter Vajda, starosta obce Nededza a Štefan Gregor, primátor mesta Šahy, zástupcovia samosprávy v relácií Klub komunálnej politiky - Regina Stred (Rozhlás a televízia Slovenska) diskutujú o aktuálnych témach miest a obcí, okrem iného aj zvyšovania cien energií. Podľa Združenia miest a obcí Slovenska je to veľký problém a Vládu SR preto žiadajú o jeho riešenie. Budú musieť mestá a obce vypínať osvetlenie, či dvíhať platby za teplo?. Reláciu si môžete vypočuť tu.

ZMOS vypracoval manuál k podpore NRO a novým pravidlám obstarávaní

Nedeľa, 19 december 2021

Nové pravidla k verejnému obstarávaniu s účinnosťou od 31. marca 2022, delenú účinnosť pri niektorých ustanoveniach nájdete bližšie uvedené v texte. Viac si prečítajte tu.

Manuál vypracovaný k zimnej údržbe a územnej spolupráci

Pondelok, 06 december 2021

Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti manuál vypracovaný k zimnej údržbe a územnej spolupráci, kde sa sústreďuje na povinnosti a možnosti so správou či užívaním komunikácií. Viac si prečítajte tu.

Komunálny spravodajca: Prehľad vybraných rozsudkov z viacerých oblasti práva

Štvrtok, 25 november 2021

Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti aktuálny prehľad legislatívnych zmien vypracovaný v spolupráci s portálom judikáty.info. Komunálny Spravodajca sa zameriava na vybrané rozsudky z viacerých oblasti práva. Viac si prečítajte tu.

Aktuálny prehľad legislatívnych zmien za ostatné obdobie

Štvrtok, 11 november 2021

Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti ďalšie vydanie Komunálneho Spravodajcu, ktorý sa týka aktuálneho prehľadu legislatívnych zmien za obdobie september - november 2021. V prehľade nájdete najdôležitejšie novelizácie zákonov nadobúdajúce v predmetných mesiacoch. Viac si prečítajte tu.

Usmernenie k ochrane a výrubu drevín

Piatok, 15 október 2021

Ochrana drevín je súčasťou ochrany zelene, nesie v sebe estetické aj environmentálne prvky, spája zákonné povinnosti s lokálnymi potrebami. Zákonná úprava tejto oblasti je pomerne rozsiahla, resp. je obsiahnutá vo viacerých právnych predpisoch. V aktuálnom vydaní manuálu v rámci Včasnej intervencie sú uvedené praktické informácie o právach a povinnostiach na tomto úseku. Viac si prečítajte tu.

<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>
Zobrazujem 1 - 10 z 137